Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından KOBİ'lere 1 milyon TL

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından KOBİ'lere 1 milyon TL'ye kadar dijitalleşme desteği verecekleri açıklamasında bulundu. İşte desteğin detayları...

Gelen son dakika haberine göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan Varank açıklamasında, KOSGEB'in "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temasıyla ilgili bugün itibarıyla 3'üncü çağrıya çıktığını duyurusunda bulundu.

"İMALAR SANAYİNDE DİJİTALLEŞME"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından KOBİ'lere 1 milyon TL'ye kadar dijitalleşme desteği verecekleri açıklamasında bulundu. Bakan Varank KOSGEB'in bugün itibarıyla "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temasıyla 3'üncü çağrıya çıktığını duyurmuştur. Bakan Varank, açıklamasında "Akıllı dijital teknolojileri geliştiren veya bunları imalat süreçlerinde kullanan KOBİ'leri destekleyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında "İmalat Sanayinde Dijitalleşme" temasıyla 3'üncü çağrıya çıktığını ifade etti. Koronavirüs Pandemisi ile beraber, KOBİ'lerin iş süreçlerine dijitalleşmeyi entegre etmeye başladığına ifade eden Bakan Varank "Dijital teknolojilerin yerli üretimini ve ticarileşmesini sağlayarak güçlü bir dijital ekosistem oluşturmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

"BU DÖNEMDE YENİ BİR KAVRAM HAYATIMIZA GİRDİ"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İmalat sanayisinde dijital dönüşümün 11. Kalkınma Planı ve 2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nın odak alanları arasında yer aldığını belirterek, "Biz de dijital teknolojiler ile verimliliğin artmasını, standartlara tam uyumlu ve kaliteli ürünlerin üretilmesini ve böylece KOBİ'lerimizin rekabet gücünü arttırmayı hedeflerimiz arasına koyduk.

Bildiğiniz gibi içinde bulunduğumuz pandemi süreci bütün iş yapma biçimlerimizi değiştirdi. Bu dönemde birçok yeni kavram hayatımıza girdi. İmalat sektörü olarak baktığımızda salgın ile birlikte dijitalleşmenin tetiklendiğini görüyoruz. KOBİ'lerimiz iş süreçlerine dijitalleşmeyi entegre etmeye başladı. İmalat sanayimiz, artık dijital dönüşümün ne kadar önemli olduğunu daha iyi kavradı." ifadeleri kullanıldı.